Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sympozjum p.n. "Imigracja i integracja imigrantów a przyszłość Unii Europejskiej"

dodano 2017-05-29 09:02 w kategorii: Informacje

W sobotę 27 maja 2017 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa odbyła się coroczne sympozjum organizowane przez Stowarzyszenie "Kuźnica", w tym roku na temat "Imigracja i integracja imigrantów a przyszłość Unii Europejskiej". Uczestnicy sympozjum dyskutowali m. in. o wyzwaniach jakie stoją przed Unią Europejską w dobie kryzysu migracyjnego, o roli jaką w tym aspekcie będzie musiała spełnić Polska, przedstawiony został także historyczny zarys problemów migracyjnych w drugiej połowie XX wieku, jak i Polakach jako uchodźcach w perspektywie historycznej.

W sympozjum uczestniczyli Przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD Ryszard Śmiałek, Sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD Małgorzata Potocka, członkowie SLD z Krakowa i województwa małopolskiego oraz przedstawiciele organizacji lewicowych z Krakowa.

Serdeczenie dziekujemy Stowarzyszeniu "Kuźnica", a w szczególności jej Prezesowi Panu Andrzejowi Kurzowi za zorganizowania jakże ważnego w obecnych czasach sympozjum.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  4 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.