Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Dni Bukowna - 24 - 25 czerwca 2017 roku

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-03 w kategorii: Informacje

W dniach 24 - 25 czerwca 2017 roku odbyły się coroczne obchody Dnia Bukowna. W uroczystościach tych udział wzięły Sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD Małgorzata Potocka oraz Przewodnicząca Forum Równych Szans i Praw Kobiet w Małopolsce Magdalena Kubańska.

Na uroczystej gali w dniu 23.06.2017 r. z okazji 55-lecia Miasta Bukowno zostały wręczone m.in. tytuły/medale "Zasłużony dla Miasta Bukowno". Wniosek o przyznanie tegoż zaszczytnego tytułu dla Edmunda Pęgla złożyła Przewodnicząca Magdalena Kubańska w imieniu SLD Koło Bukowno.

Edmund Pęgiel to wieloletni członek SLD, działacz społeczny, samorządowiec. Był wicestarostą, radnym Rady Miejskiej w Bukownie, Radnym Powiatu Olkuskiego. przewodniczący związków zawodowych przy ZGH Bolesław w Bukownie. Jest rzeźbiarzem a jego dzieła są w każdej jednostce OSP w powiecie Olkuskim, w ZSz nr 1 w Bukownie w MOK Bukowno. Przekazywał również swe dzieła na różne koncerty charytatywne. W swej działalności zawsze był blisko ludzi i dla ludzi.

Zdjęcia dzięki uprzejmości MOK BukownoKomentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  4 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.